Tablice oraz szyldy

Tablice i szyldy

Szyldy i tablice które wykonujemy są stosowane jako tablice informacyjne dla wszelkiej maści architektury oraz przemysłu. Tablice stanowią element estetyczny a wykonane z metali szlachetnych podwyższają standard wykończenia zewnętrznych elementów budynku oraz ekskluzywnych wnętrz. Nasze produkty znajdują zastosowanie wśród adwokatów, lekarzy, urzędów, szpitali oraz firm dla których wysoka estetyka wykonania jest na pierwszym miejscu. Bez wątpienia podnoszą walory estetyczne architektury w której się znajdują.

Technologia wykonania

KIMTEK GRAVO –  wykonywane są metodą obróbki lub grawerowania mechanicznego. Polega ona na wykonywaniu żłobienia/frezu przy użyciu maszyny CNC. Główną zaletą grawerowania mechanicznego jest to iż nie zmienia struktury materiału.

KIMTEK SLAY-  Nasza autorska metoda wykonywanie szyldów i tablic metodą warstwową. Poszczególne warstwy wycinane są z blachy metodą laserową. W dalszym procesie łączone są ze sobą tworząc jednolitą estetyczną tablicę.

STENCIL – Metoda szablonowa. Napisy wykonywane są na przelot. Dla tej metody ważne jest prawidłowe zaprojektowanie geometrii.

Tablice tradycyjne – Wykonane z typowych materiałów reklamowych dostępnych na rynku.  Ich sposób wykonania zależy od rodzaju Państwa wymagań, miejsca instalacji oraz geometrii.

Materiały tablic

Stal nierdzewna

Materiał szlachetny i ekskluzywny

Najwyższy standard wykonania, ekskluzywny i wyrafinowany element oznakowania. Stal nierdzewna jest bardzo wymagającym materiałem, zarówno dla wykonania grawerunku jak i ostatecznego wykończenia. Obróbka stali nierdzewnej wymaga wiedzy i doświadczenia. Cena końcowa zależy głównie od precyzji i wielkości wykonywanych grawerunków. Wykonane mogą być z blach o grubości od 1 mm do 20 mm. Dobre pokrycie geometrii projektowej pozwala na uzyskanie minimalnego promienia naroża od 0,5mm

 

Aluminium

Równie piękne i estetyczne

Wykonane z aluminium o bardzo wysokiej odporności na warunki atmosferyczne. Wykonywane są głównie w technologi KIMTEK GRAVO. Jakość nie odbiega od wykonania jak w stali nierdzewnej. Materiał pozwala na obróbkę bardzo precyzyjnych geometrii i zapewnia wysokie pokrycie geometrii projektowej (promień naroża już od 0,1 mm). Podobnie jak stal nierdzewna zapewnia bardzo wysoki efekt wizualny.

Laminaty grawerskie

Lekkie nie tylko dla portfela

Szereg laminatów grawerskich może być zastosowane na szyldy i tablice. Laminaty wykonywane są z niezwykłą precyzją. Łatwo się je obrabia, co daje tańszą alternatywę dla aluminium lub stali nierdzewnej. Ta kategoria materiałów znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Przykładowe laminaty możecie Państwo zobaczyć tutaj. Materiały zapewniają wysokie pokrycie geometrii projektowej w narożach rzędu 0,1 mm.

Mosiądz

Piękne i wyrafinowane

Mosiądz to jeden z naszych ulubionych materiałów. Daje świetne efekty wizualne dzięki jego możliwościom obróbczym. Wysokie pokrycie geometrii nawet przy małych skomplikowanych geometriach.

Zobacz nasze piny TUTAJ