Tabliczki ze stali nierdzewnej

Grawerowane tabliczki ze stali nierdzewnej

Jako wykonujemy tabliczki  ze stali nierdzewnej metodą głębokiego grawerowania mechanicznego. Grawerujemy zarówno w stali nierdzewnej jak i stali kwasoodpornej. Głębokie grawerowanie metodą mechaniczną zwaną również klasyczną, jest metodą najbardziej estetyczną z dostępnych technologii na rynku.

Na tabliczkach nierdzewnych możemy wykonać dowolny napis, logo lub inną geometrię. Wszystkie tabliczki wykonywane są za pomocą maszyny CNC. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi skrawających jakość obrabianych powierzchni pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Zastosowanie:

  • tabliczki na drzwi
  • tabliczki informacyjne
  • tabliczki znamionowe
  • tablice informacyjne
  • tabliczki informacyjne specjalnego zastosowania
  • identyfikatory biurowe

Możliwości wykonawcze:

Stal nierdzewna lub kwasoodporna należy do metali, których obróbka mechaniczna wymaga wiedzy technicznej oraz zastosowanie specjalistycznych narzędzi. Dlatego oferujemy Państwu następujące rozwiązania w zakresie grawerowania tabliczek ze stali nierdzewnej:

Wąska Pojedyncza Linia

Tą metodą wykonujemy napisy wysokości rzędu milimetra do kilkunastu milimetrów wysokości. Szerokość linii ok 0,1 mm. Precyzyjna metoda która pozwala na wykonanie napisów i grafik małej wielkości. Ograniczona jest do rodzaju stosowanych czcionek. Pozwala zachować wysokie standardy estetyki. Istnieje możliwość barwienia/kontrastowania znakowanych powierzchni.

Wąska Linia Obrysu

Minimalna wysokość czcionki 5 mm. Szerokość linie ok 0,1 mm. Nie ma ograniczenia co do największego wymiaru. Możliwe zastosowanie czcionek True Type oraz grawerowanie skomplikowanych geometrii i kształtów. Zachowuje wysokie standardy jakości. Linia grawerunku może zostać barwiona farbą w celu zwiększenia czytelności.

Szeroka Pojedyncza Linia

Napisy wykonywane pojedynczą linią której szczelina wynosi ok 1 mm. Podobnie jak w przypadku WPL metoda ograniczona jest co do minimalnej wysokości czcionki, która wynosi ok 10 mm. Ograniczone związane jest z zachowaniem odpowiedniej czytelności. Dodatkowo tą metodą grawerujemy tylko dedykowanymi czcionkami. Metoda ta pozwala na wypełnienie farbą o dowolnym kolorze.

Grawerowanie klasyczne

Grawerowanie klasyczne daje możliwość obróbki napisów czcionkami TrueType z wyłączeniem niektórych wzorów. Minimalna wysokość czcionek 15 mm w zależności do wybranej czcionki.  Możliwe jest również wykonanie bardziej skomplikowanych kształtów. Miejsca z wybranym materiałem możemy wypełnić farbą.

Wykończenie powierzchni grawerowanych tabliczek

Powierzchnia wierzchnia tabliczek standardowo zostaje wygładzana, tworząc tym samym wysokiej jakości produkt o ekskluzywnym wyglądzie. Dla tabliczek ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej stosujemy satynę lub klasyczny szlif.

Wypełnienia grawerskie

Na Państwa życzenie, wykonane powierzchnie grawerowane mogą zostać wypełnione wysokiej jakości lakierami odpornymi na warunki atmosferyczne, sól morską itp. W zależności od późniejszego zastosowania. Grawer wypełniony farbą jest bardziej widoczny i wyróżnia się na tle szlifowanych tabliczek ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej.

Rozmiar wykonywanych tabliczek

Tabliczki ze stali nierdzewnej wykonywane są wg Państwa życzenia. Zazwyczaj wykonujemy tabliczki w obrysie prostokąta lub kwadratu. Istnieje możliwość wykonania dowolnego kształtu tabliczki mieszczących się w powyższych wymiarach. Tabliczki ze stali nierdzewnej wykonane mogą być ze stali nierdzewnej o grubości od 0,8 mm do 10 mm.

Grawerowanie mechaniczne a grawerowanie laserowe

Grawerowanie mechaniczne stosowane jest wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka odporność na czynniki mechaniczne, chroniąc tym samym  treść znajdującą się na tabliczce przed uszkodzeniami. Grawerowanie laserowe w stali nierdzewnej lub kwasoodpornej nie daje tak wysokich rezultatów jak grawerowanie mechaniczne, poza tym nie ma możliwości uzyskiwania szerokiej palety kolorów.