ESET Endpoint Encryption

Proste i skuteczne szyfrowanie dla firm

ESET Endpoint Encryption (dawniej DESLock+) to niezbędne w każdej firmie narzędzie, przeznaczone do szyfrowania danych, zapobiegające negatywnym skutkom wycieków danych. ESET Endpoint Encryption jest intuicyjny w obsłudze i niewidoczny dla pracowników chronionego przedsiębiorstwa. Umożliwia szyfrowanie całych powierzchni dysków (FDE) oraz zabezpieczanie tylko wybranych plików, folderów czy wiadomości e-mail.

Zapobiegaj naruszeniom danych

  • Chroń poufne dane z ESET Endpoint Encryption, szyfrując całe powierzchnie dysków (Full Disk Encryption).
  • Chroń komunikację zdalnych połączeń pracowników za pomocą dwuetapowego uwierzytelnienia.
  • Wymagaj dwuetapowego uwierzytelniania, by logować się do urządzeń zawierających poufne dane.

Kontroluj pracowników zdalnych

  • Ogranicz dostęp do zasobów firmy przez wdrożenie dwuetapowego uwierzytelnienia.
  • Wykorzystaj funkcję zdalnego blokowania, by chronić zgubione lub skradzione urządzenia.
  • W przypadku zwolnienia pracownika skorzystaj z możliwości zdalnego blokowania dostępu pracownika do  urządzenia i firmowych danych.

Zapobiegaj wyciekowi danych

  • Zaszyfruj nośniki wymienne, by zapobiec potencjalnemu wyciekowi danych.
  • Ogranicz dostęp do nośników wymiennych, nadając stosowne uprawnienia tylko wybranym pracownikom.

Dlaczego warto wybrać ESET Endpoint Encryption?

NARUSZENIA DANYCH

Coraz częściej media donoszą o cyberatakach na firmy i instytucje rządowe. W tego typu sytuacjach, jeśli w zaatakowanych organizacjach nie stosowano szyfrowania danych, niemal pewnym jest, że prócz samego przełamania zabezpieczeń, doszło także do wycieku danych. Nie każda firma dostrzega niebezpieczeństwa związane z tego typu sytuacjami. Każde przedsiębiorstwo musi jednak mieć na uwadze, że posiada i przechowuje dane, które nie mogą zostać ujawnione, tj. dane osobowe, informacje dotyczące klientów czy  pracowników. Wdrażając rozwiązanie szyfrujące w firmie, odczytanie danych przez nieuprawnioną osobę jest niemożliwe.

WYMOGI PRAWNE

Istnieją regulacje prawne, które wymagają od firm zabezpieczania swoich danych poprzez stosowanie rozwiązań szyfrujących. Do takich regulacji należą m.in. RODO, PCI-DSS, HIPAA, SOX oraz GLBA. Warto podkreślić, że rozwiązania szyfrujące przestały być dodatkiem do antywirusa, a stały się kluczowym zabezpieczeniem firmy i jej danych.

OCHRONA ZDALNYCH PRACOWNIKÓW

Praca zdalna oraz częste podróże pracowników stały się codziennością wielu współczesnych firm. Praca w biegu, w kawiarni, czy na lotnisku, zwiększa ryzyko zgubienia lub kradzieży firmowych komputerów lub nośników danych. To także wyzwanie dla firm, które zaczynają wymagać błyskawicznej możliwości
odcinania pracownika zdalnego od kluczowych dla firmy danych, w sytuacji zwolnienia go z obowiązku świadczenia pracy. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, ESET Endpoint Encryption pozwala zdalnie wyłączyć służbowego laptopa, blokując dostęp do firmowych danych. Wszystko to następuje w kilka sekund po nawiązaniu przez komputer połączenia z Internetem, bez konieczności zestawiania dedykowanego
tunelu VPN.